Наукові статті, що подаються до друку, повинні бути написані українською мовою та містити матеріал, не опублікований раніше. Відповідно до вимог ВАК України (Постанова № 7-06 від 15 січня 2003 р.) необхідно дотримуватися таких елементів написання статей: постановка проблеми у загальному вигляді та її зв'язок із важливими науковими чи практичними завданнями; аналіз основних досліджень і публікацій, в яких започатковано розв'язання даної проблеми і на які спирається автор, виділення невирішених раніше частин загальної проблеми, котрим присвячується означена стаття; формулювання цілей статті (постановка завдання); виклад основного матеріалу дослідження з повним обґрунтуванням отриманих наукових результатів; висновки з даного дослідження і перспективи подальших розвідок у даному напрямку. З метою дотримання зазначених вище вимог до наукової статті слід жирним шрифтом виділити такі елементи статті: постановка проблеми, аналіз актуальних досліджень, мета статті, виклад основного матеріалу, висновки та перспективи подальших наукових розвідок. .

Обсяг статті, включно зі списком цитованої літератури (не більше 12 джерел), повинен становити 8–12 сторінок формату А 4. Відстань між рядками — півтора інтервали комп'ютерного стандарту, кегель 14; поля: верхнє і нижнє - 20 мм, ліворуч — 25 мм, праворуч — 10 мм. Середня кількість знакомісць у рядку - 65, кількість рядків на одній сторінці - до 30.

Рукопис оформляється згідно з Держстандартом ДСТУ 3008-95. У верхньому лівому куті першої сторінки рукопису ставиться УДК, у правому — прізвище та ініціали автора (авторів) і назва закладу, нижче посередині рядка — заголовок статті великими літерами. Між назвою закладу та заголовком статті - інтервал 2. Такий же інтервал між заголовком та анотацією.

Стаття має бути ретельно перевірена й повністю відредагована. Матеріали, в яких допущені будь-які помилки, до друку не допускаються.

Зразок оформлення статті

УДК 371.315.6:51

Г. П. Руденко

Сумський державний педагогічний

університет імені А. С. Макаренка

ЗАГОЛОВОК СТАТТІ

 

Анотація українською мовою(8 – 10 рядків).

Ключові слова (8 – 10).

 

Текст статті

РЕЗЮМЕ

Г. П. Руденко. Название статьи

Аннотация на русском языке (8 – 10 строк).

Ключевые слова (8 – 10).

SUMMARY

G. P. Rudenko. Title of article

Summary ( 30 lines).

Key words (8 – 10).

 

Анотації містять стислу інформацію про основні ідеї та висновки наукової статті (8-10 рядків українською та російською мовами і 30 рядків англійською мовою через 1 інтервал кегль 14 курсивом).

 

Сторінки рукопису не друкуються, а, починаючи з другої, проставляються олівцем зверху, посередині сторінки. Підписи до рисунків, схем, таблиць включають їх номер, назву, пояснення умовних позначень. Посилання на наукову літературу в тексті подаються за таким зразком: [5, 87], де 5 - номер джерела за списком літератури, 87 - сторінка. Посилання на декілька наукових видань одночасно подаються таким чином: [3, 156; 4; 8, 22-23].

Бібліографічний список мовою оригіналу складається через 1 інтервал, кегль 14, в алфавітному порядку і подається після тексту статті під заголовком: «ЛІТЕРАТУРА».

Вимоги до оформлення бібліографічного опису списку джерел подані в журналі «Бюлетень ВАК України» № 3 за 2008 р.

 

ЛІТЕРАТУРА

  1. Ващенко Г. Виховання волі і характеру : підручник для педагогів / Григорій Ващенко. – К. : Видавництво «Школяр», 1999. – 385 с.

  2. Мацько Л. І. Матимемо те, що робимо : До питання формування мовної культури / Любов Мацько // Дивослово. – 2001. – № 9. – С. 2–3.